مزایای زایمان طبیعی :


زایمان طبیعی یک پدیده طبیعی و فیزیولوژیکی است که خلقت و پرودگار آن را برای تولد نوزاد تعریف کرده است و در حقیقت هیچ روش غیر طبیعی نمی تواند جایگزین این روش زایمان باشد.

همچنین در طی زایمان طبیعی حجم خونی که مادر از دست می دهد نسب به زایمان سزارین متناسب تر است ، همین امر به سلامت مادر کمک می کند و امکان خونریزی بعد از زایمان برای مادر وجود ندارد و به دلیل عدم جراحی، مادر دچار عفونت های داخلی بعد از زایمان نمی شود.

Advantage

مادر در طی زایمان طبیعی هوشیار است و در همان لجظه های اول شاهد به دنیا آمدن نوزاد خود است و می تواند او را در آغوش گیرد و لمس و نوازش کند و در کمترین زمان بعد از زایمان، شیر دهی را آغاز نماید و در نتیجه ارتباط عاطفی بسیار سریع شکل می گیرد.

مادر در فاصله کمی بعد از زایمان می توانند وظایف خود را انجام دهند و درد بعد از زایمان برخلاف زایمان سزارین وجود ندارد، اما در سایر روش ها نیاز به زمان بیشتری برای استراحت و آغاز فعالیت دارد.

کسب آگاهی در رابطه با زایمان طبیعی به شما کمک می کند تا ترس از زایمان از بین برود . انجام زایمان طبیعی زیر نظر یک متخصص زنان مجرب و با تجربه سبب می شود تا شما از تمام فواید این زایمان بهره مند شوید. رابطه عاطفی در زایمان های طبیعی بین مادر و فرزند بیشتر است و مادران می توانند بلافاصله بعداز تولد نوزاد او را در آغوش بگیرند. نوزادان در این روش زایمان به راحتی شیر می خورند و در گرفتن سینه از مادر دچار مشکل نمی شوند.

زایمان طبیعی علاوه بر مادر، برای نوزاد هم فواید بسیاری را به همراه دارد ، نوزادانی که به روش زایمان طبیعی متولد می شوند، به مراتب با هوش تر هستند و به دلیل عدم استفاده از بیهوشی و داروهای مرتبط، خطری برای نوزاد به همراه ندارد و روند تنفس نوزاد بهتر می باشد و تقویت سیستم ایمنی کودک در زمان کوتاه تری انجام می شود.